Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama

Tekstürlü (Portakal Deseni) Epoksi Zemin

Faaliyete başladığımızdan bugüne kadar uzanan mühendislik ve uygulama tecrübemiz ile müşteri memnuniyetimizi pekiştirebilmek için tekstürlü epoksi zemin kaplama alanında her geçen gün kendimizi ve envanterimizi geliştirerek çalışmaktayız.

Yaptığımız işlerin referansı, müşterilerimizden gelen öneri ve talepler ışığında hizmet yelpazemizi ve kalitesini geliştirerek hizmet vermeye devam etmekteyiz. Tamamen solvent içermeyen ve çevre dostu, yüksek kimyasal ve mekanik dayanımına sahip, iki bileşenli kaplama olan tekstürlü epoksi kaplama sistemi uygulamalarımızı özenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Avantajlı ve ekonomik birim fiyatı ile ön plana çıkan tekstürlü epoksi zemin kaplama, endüstriyel tesislerde uzun yıllar güvenle kullanılan endüstriyel zemin kaplama sistemlerinden biridir.

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama Nerelere Yapılır?

Zemin kaplama sistemleri kullanım amacına uygun olarak seçilmesi
gerektiğinden, tekstürlü epoksi zemin kaplama joker zemin kaplama görevini
üstlenebildiğinden yaygın bir uygulama alanına sahiptir.
Başlıca tercih edilen uygulama alanları:

 • Otopark zeminleri
 • Teknik oda zeminleri
 • Ofis ve her türlü iş yerleri
 • Steril ortam gerektiren alanlar,
 • Endüstriyel tesis zeminleri
 • Atölyeler sayılabilir.

Uygulama yaptıracağınız alanlarda gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğimiz zemin kaplama sistemi ile size eşsiz bir zemin kaplama deneyimini yaşatabiliriz.

Müşterilerimizin ihtiyaçları paralelinde estetik tatmin de sağlayan tekstürlü epoksi zemin kaplama sistemi uyguladıktan sonra mekanik ve kimyasallara dayanım, hijyenik özelliği yanında düşük bakım maliyeti ve uzun yıllar kullanabilme açısından üst düzey memnuniyet oluşturur.

Tekstürlü epoksi zemin kaplama sisteminin öne çıkan bir diğer özelliği de kaydırmaz zemin oluşturmasıdır. Bu özelliği sayesinde kaydırmazlık veya kaymaz zemin istenen alanlarda güvenle tercih edilen zemin kaplama sistemidir.

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplamanın Faydaları

Kaliteli ürün seçimimizi birinci sınıf işçilik ile birleştirerek hizmetinize sunduğumuz epoksi zemin kaplama sistemleri müşterilerimize güvenli ortamda keyifli çalışma imkânı sunmaktayız.

Islak ve nemli durumlarda dahi kaydırmaz özelliği ön plana çıkan tekstürlü epoksi zemin kaplama sistemi size rahatça ve güvenli bir çalışma imkânı sağlar. Yüzeye son derece yüksek tutunma olanağı sağlar ve hafif rampalarda dahi herhangi bir sorun teşkil etmeden güvenle çalışmanıza izin verir.

Renk alternatiflerinin çokluğu açısından da tekstürlü epoksi zemin kaplama görsel açıdan mükemmel bir şekilde dekoratif zevklerinizi tatmin eder. İhtiyaçlarınız paralelinde size önerdiğimiz zemin kaplama sisteminin tüm özelliklerini bilgi ve onayınıza sunmaktayız.

teksturlu-epoksi-zemin-kaplama-3

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama Yapılması

Endüstriyel zemin kaplama sektöründe lider olmanın bilinci ve sorumluluğu ile özverili olarak çalışmaktayız. Talep etmeniz durumunda, mühendislerden oluşan keşif ekibimiz işletmenize gelip zemin etütlerini yaparak sizleri bilgilendirmektedirler. Ardından sizlerin belirlediği zaman diliminde uygulamaya başlamaktayız.

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama Yapım Aşamaları

1 – Yüzey Temizliği

teksturlu-epoksi-zemin-kaplama-yapim-asamalari

Uygulama yüzeyinde mevcut kir, yağ, toz, gevşek tabakalar ve aderansı engelleyen olumsuzluklar uzaklaştırılır. Yüzey betonun mevcut kalitesi, sağlamlığı ve taşıyıcılığına bağlı olarak endüstriyel vakumlu slim veya shot blast (kapalı devre kumlama makinası) ile pürüzlendirme yapılır. İşlem sırasındaki tozlar endüstriyel vakumlama ile ortamdan çekilir. Mevzut zeminde var olan kırık ve çatlaklar geometrik olarak düzgün şekilde fleks ile açılarak, oyuklar ve kırıklar endüstriyel vakumlanarak epoksi mortar ile tamir edilerek beton bütünlüğü sağlanacaktır.

2- Epoksi Astar Uygulaması

epoksi-astar-uygulamasi

Solventsiz epoksi astar, üretici firmanın teknik föyünde belirttiği şekilde uygun karışım oranlarında devirli bir matkap yardımı ile 3-5 dk. homojen kıvamda bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Hazır hale gelen epoksi astar reçinesi ortalama 1 dk. kadar dinlendirildikten sonra zemine taraklı mala ile uygulanır. Uygulamadan sonra zemin, hava ve beton sıcaklığına bağlı olarak 12-24 saat tam kurumaya bırakılır.

3- Kuvars Kumu Serpme Uygulaması

epoksi-astar-uygulamasi

Astar uygulamasını takiben henüz yaşken 0,2 – 0,5 mm kuvars kumu serpilir. Ertesi gün yapışmayan kuvars kumu endüstriyel vakum ile zeminde uzaklaştırılır. Yüzey helikopter perdahlanır. Bu uygulama zemin hava sıcaklığına göre 12-24 saat tam kuruma için beklemeye bırakılır.

4- Self Leveling Renkli Ara kat Epoksi Kaplama Uygulaması

self-levelling-renkli-ara-kat-epoksi-kaplama-uygulamasi

Self leveling epoksi zemin kaplama malzemesi ( A,B,C komponentli) son kat renginde olacak şekilde üretici firma teknik bülteninde belirtilen uygun karışım oranlarında, devirli bir matkap yardımı ile 3-5 dk. homojen kıvama gelinceye kadar karıştırılarak hazırlanır ve ortalama 1 dk. dinlendirildikten sonra zemine taraklı mala ile uygulanır. Bu uygulama katmanının tam kuruma sağlamsı için hava sıcaklığına bağlı olarak 12-24 saat beklemeye bırakılır.

5- Son Kat Tekstürlü Epoksi Uygulaması

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama

Self leveling epoksi ara katı uygulanmış ve son kata hazır alana renkli, tekstürlü epoksi zemin kaplama reçinesi B bileşeni A bileşeninin kabına dökülerek, devirli bir karıştırıcı vasıtası ile 3-5 dk. homojen kıvama gelinceye kadar karıştırılır.

Ortalama 1 dk. kadar dinlendirildikten sonra, yüzeye mala ile uygulanır. Mala uygulamasını takiben önce saten rulo ve hemen sonra mercan rulo ile taranarak uygulama tamamlanır. Uygulama hava sıcaklığına bağlı olarak 12-24 saat beklemeye bırakılır.

Tekstürlü epoksi zemin kaplama sisteminin en iyi şekilde performansı için 7 gün süre ile herhangi bir araç trafiği, su, yağ ve kimyasallar ile teması engellenmelidir. Endüstriyel zemin kaplama amaçlı olarak uygulanabilen tekstürlü epoksi zemin kaplama sistemi 1-3 mm kalınlıklarında uygulanabilmektedir.

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

Dekoratif görünüm ve iş güvenliği amaçlı uyguladığımız kaplamanın öne çıkan özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Sızdırmazlık: Herhangi bir sıvının geçirimini engelleyerek yalıtım görevi de üstlenmektedir.
 2. Yüksek mekanik dayanım: Darbelere ve aşınmalara karşı dayanımlı yapısı ile her türlü endüstriyel zeminde uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılmaktadır.
 3. Kimyasal dayanım: Kimyasallara karşı kuvvetli duran kaplama kimyasala maruz kalabilecek her türlü mekânda rahtlıkla kullanılmaktadır.
 4. Sağlık ve çevreci oluşu: Solventsiz oluşundan ötürü kapalı ortamlarda sağlığa zararlı hiçbir etkisi bulunmadığından güvenle kullanabilirsiniz.
 5. Kolay uygulama: İhtiyacınız olan alanlara küçük metrajlarda dahi uygulama yapmaktayız. Derzsiz bir son kat elde edildiğinden ötürü görselliği de ön plana çıkararak bakteri oluşumunun önün geçmekteyiz.
 6. Dekoratif uyumluluğu: Birçok renk alternatifi seçeneği ile mekânınıza uygun olanı seçerek dekoratif bir görünüm yaratmak için faydalanabilirsiniz.
 7. Kolay temizlenmesi ve uzun ömürlü olması: Uyguladığımız tekstürlü epoksi zemin kaplama kolay temizlenebilen ve hijyenik yapısı sayesinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tekstürlü Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Tekstürlü epoksi zemin kaplama uygulaması ile alakalı fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  WordPress Uzmanı: Buğra Yazar

  Adres:

  İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No: 18 Kutay İş Merkezi B Blok K: 4 Ataşehir/İstanbul

  Telefon:

  +90 532 153 59 79

  E-Posta

  info@drepoksi.com

  Call Now Button