Stone Carpet Zemin Kaplama

Stone Carpet Zemin Kaplama Nedir?

Stone Carpet, yeni nesil reçine sistemleri ile doğal taşları istenilen özelliklerde karıştırtılmasıyla elde edilen modern, gösterişli, hızlı kürlenen ve oldukça dekoratif, kaymaz bir  dekoratif zemin kaplama sistemidir. Avrupa’da çok uzun yıllardır kullanılan Stone Carpet, ülkemizde bilinir bir hale gelmiş ve sağladığı faydaları ve avantajları sayesinde pek çok alanda zemin kaplama sistemi olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Avantajlı ve ekonomik birim fiyatı ile ön plana çıkan tekstürlü epoksi zemin kaplama, endüstriyel tesislerde uzun yıllar güvenle kullanılan endüstriyel zemin kaplama sistemlerinden biridir.

Stone Carpet Uygulaması

Stone Carpet, epoksi esaslı bağlayıcılarla birlikte tercih edilen doğal taşların harmanlanarak hazırlanması sonucu elde edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Farklı ebatlı agregaların kullanımı ile uygulandığı yüzeylerde zengin renk seçeneği ve dekoratif alternatifler sunar. Bu yeni nesil kuvars taş zemin kaplama sistemi aynı zamanda hızlı uygulanabilmesiyle de avantaj sağlamaktadır.

Stone Carpet uygulaması ile kaplanana zeminlerin şık ve zarif görünümleri sayesinde ortamın atmosferi değiştiği gibi daha ferah ve daha modern zeminler elde etmekte mümkün hale gelmektedir.

Kimi zaman desenleri ile kimi zamanda derzsiz ve sürekli yapısıyla dikkat çeken Stone Art zemin kaplama, kişiye özel desenlerin ve istenilen şekillerinde de zeminlere yansıtılmasına olanak tanır. Bu bağlamda mimarlar, canlı renkleri daha homojen olarak kullanarak göz alıcı ve hayret uyandırıcı tasarımlarını gerçekleştirme imkanına kavuşur.

Stone Carpet Kullanım Alanları

stone-carpet-zemin-kaplama-03

Uygulandığı zeminlerde kaydırmaz özellikte sağlayan Stone Carpet, geniş bir kullanım alanına sahiptir. En yaygın şekilde kullanıldığı alanlardan bazıları ise şunlardır:

 • Alışveriş Merkezleri
 • Yürüyüş Yolları
 • Havuz Projeleri
 • Teras Alanları
 • Mağazalar
 • Bahçe Yürüyüş Alanları
 • Dekoratif Ofisler
 • Park Alanları
 • Müzeler
 • Otomobil Galerileri
 • Sağlık Tesisleri
 • Sanat Galerileri

Stone Carpet Kaplamanın Avantajları

stone-carpet-zemin-kaplama-04

Stone Carpet’ın en büyük avantajlarından biri, sadece size özel zemin tasarımlarının uygulanabilir olmasıdır. Hayalinizdeki renk ve desenlerin aynı anda kullanılabilmesine olanak sağlayan bu yeni nesil zemin kaplama sistemi ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir, dünyada sadece size özel tasarımlara kolayca kavuşabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda ya da ofislerinizde radikal değişiklikle yapmak ve sıra dışı zeminler elde etmek için tercih edebileceğiniz Stone Carpet zemin kaplama ile çevrenizde fark yaratabilir, şık ve dekoratif alanlar elde edebilirsiniz.

Stone Carpet’in bir diğer avantajı ise, uygulama sonrası bakım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlamasıdır. Çünkü bu sistemin rutin bakımı oldukça kolaydır ve basit bir kuru vakumlama işlemi ile gerçekleştirilebilir. Gerekli durumlarda sıcak su ekstraksiyonu ile yapılan temizlik işlemi tavsiye edilmektedir. Bu işlemden sonra zemin hemen kuruduğu için alan hemen kullanılabilir ve çok kısa bir süre içinde eski görünümüne kavuşur.

Stone Carpet, içeriğinde epoksi esaslı reçine ve kullanılan doğal taşların etkisiyle zengin renk ve desen çeşidi sağladığı gibi her türlü fiziksel ve kimyasal etkilere karşı da yüksek bir mukavemet gücüne sahiptir.

Ayrıca aşınma ve sürtünmeye karşı da oldukça yüksek direnç gösteren Stone Carpet, dış zemin kaplama sistemi olarak da güvenle kullanılabilir.

Stone carpet zemin kaplama

Tüm bu özellikleriyle sağlam, dayanıklı ve uzun kullanım ömrü olan zeminlerin elde edilmesini kolaylaştıran Stone Carpet, uzun vadede en ekonomik zemin kaplama malzemelerinden bir olarak da dikkat çekmektedir.

Çok farklı alanlarda farklı fonksiyonlarla üretilen Stone Carpet sistemi, bu alanda uzmanlaşmış ekiplerce uygulandığında beklenilen performansı gösterir. Bu nedenle zemin kaplama uygulamalarınızı emanet edeceğiniz firmanın ve ekibinin yapı sektöründeki deneyimi ve referansları son derece önemlidir.

Epoksi ve terrazzo zemin kaplama sistemlerinde olduğu gibi Stone Carpet zemin kaplama sisteminin de en yetkili ve en tecrübeli firmalarından biri olarak kalite standartlarının üzerinde verdiğimiz hizmetlerimizi sizlerle buluşturabilmenin gayreti içerisindeyiz.

Sektörde ki öncü pozisyonumuz, gerçekleştirdiğimiz başarılı zemin kaplama uygulamaları ve %100 müşteri memnuniyetine dayalı hizmet anlayışımızla tüm zemin kaplama işlemlerinizi uzman ustalarımızın marifetli ellerine teslim edebilir, beklentilerinizin de üzerinde bir hizmet alabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizde yer alan irtibat telefonlarımızdan bize ulaşmak ve size özel fiyat avantajlarımızdan bir an önce yararlanmak olacaktır.

Stone Carpet Zemin Kaplama Fiyatları

Stone carpet zemin kaplama uygulaması ile alakalı fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  WordPress Uzmanı: Buğra Yazar

  Adres:

  İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No: 18 Kutay İş Merkezi B Blok K: 4 Ataşehir/İstanbul

  Telefon:

  +90 532 153 59 79

  E-Posta

  info@drepoksi.com

  Call Now Button