Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplama

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Self leveling epoksi kaplama kendinden yayılan, belli bir kalınlık oluşturan ve pürüzsüz bir görünüm sunan bir zemin kaplama çeşididir. Self leveling uygulanmış zeminlerde düz ve parlak bir görünüm oluşmakla beraber anti bakteriyel özellik sağlanmış olur. Self leveling epoksi zemin uygulaması kimyasal içerikli bir uygulama olduğu için çok hızlı bir şekilde uygulanabilir bir yapısı vardır. Endüstriyel zemin kaplamalar için ideal bir zemin kaplama uygulamasıdır.

Self Leveling Epoksi Uygulaması

Self Leveling epoksi uygulaması diğer epoksi uygulamalarına göre mekanik ve kimyasal dayanım oluşturması yanında ,kolay temizlenmesi ve hijyenik ortam oluşturma amacı ile tercih edilmektedir. Yüzeyi düz ve pürüzsüz olması gözeneksiz yapısı ile kir barındırmama özelliğine sahiptir. Bu avantajı ile self leveling epoksi uygulaması genellikle sağlık ve gıda sektörü başta olmak üzere bir çok endüstriyel tesiste tercih edilir.

Self Leveling Zemin Kaplama Özellikleri

Self leveling epoksi zemin kaplama uygulaması diğer zemin kaplama sistemlerine kıyasla daha fazla avantajları vardır.  Anti bakteriyel özelliğe sahip olması ve hijyen sağlaması gibi birçok özelliği ile son yıllarda en modern ve en teknolojik endüstriyel zemin kaplama uygulamaları kategorisinde yer almaktadır.

Self leveling zemin kaplama avatantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini kolaylaştırır
 • Orta kalınlıkta zemin kaplama sınıfında yer alan bir sistemdir
 • Kalınlığı 1 mm. ile 3 mm. arasında değişir
 • Sürtünmeye, aşınmaya ve darbelere karşı dayanım sağlar
 • Onarımı ve bakımı basit ve ucuzdur
 • Su geçirmez özelliğe sahiptir
 • Toz oluşumunu engeller ve kolay temizlenebilir bir yapısı vardır
 • Hijyenik bir ortam sağlar
 • Uygulandığı ortama estetik katar
 • İstenilen renkte ve desenlerde uygulanma imkânı vardır.

Self Leveling Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Self leveling epoksi zemin kaplama kullanım alanları nelerdir;

 • İşletme için self leveling epoksi zemin kaplama
 • Hastaneler için self leveling epoksi yer kaplama
 • Kimyasal fabrikalar için  epoksi self leveling zemin kaplama
 • Gıda üretim tesisleri için self leveling zemin kaplama epoksi
 • Elektrik fabrikaları için için self leveling epoksi zemin döşeme
 • Giyim ve tekstil atölyeleri için self leveling epoksi yer döşeme
 • Sergi salonları için epoksi  self leveling uygulaması
 • Otomobil servis alanları ve her türden araç servis,bakım,tamir istasyonlarında,lastik depoları ve lastik satış ofisleri için self leveling yer kaplama
 • Her türlü kullanım için hazırlanmış depolar için self leveling epoksi zemin kaplama
 • Okullar için self leveling epoksi hizmeti
self-leveling-epoksi-zemin-kaplama-01

Self Leveling Uygulaması

Epoksi Self leveling, uygulandığı alanlarda tozumayı engelleyen ve kolay temizleme özelliği olan bir zemin kaplama sistemidir. Ayrıca mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı bakımından da birçok sektörde tercih edilmeye başlamıştır. Birçok farklı zeminde güvenle kullanılmaktadır.

Sağladığı faydalar ve uzun süre kullanım şansı vermesi de epoksi zemin kaplama ürünlerine olan talebi arttırmıştır. Aynı zamanda uygulandığı alanlara kattığı estetik görünüm ve farklı dekorasyonlara açık olması da günümüzde epoksi kaplamalara karşı ilgiyi arttırmaktadır.

Epoksi Sef leveling Zemin Kaplama sistemine en çok ihtiyaç duyan işletmeler endüstriyel tesislerdir. Forklift, transpalet gibi ağır sanayi araçlarının kullanıldığı fabrika veya endüstriyel tesis zeminlerinde aşınmaya bağlı oluşabilecek beton aşınmasını engelleyerek işletmeye değer katmaktadır.

Zemine Epoksi Self leveling Zemin Kaplama uygulanabilmesi için kuru, temiz ve sağlam olması gerekmektedir. Bu temizliğin elde edilmesi için yüzey hazırlığı esnasında oluşan tozlar vakumlu endüstriyel makinalarımız ile çekilmektedir.

Temiz bir alan sağlandıktan sonra diğer aşamaların uygulanmasına geçilir. Sizlere en iyi ve en kaliteli epoksi zemin kaplama hizmeti vermek için bütün gücümüzle çalışmaktayız.  Kurulduğumuz tarihten itibaren sizlere sorunsuz hizmet vermekten gurur duymaktayız.

epoksi-self-leveling-zemin-kaplama-01

Self Leveling Zemin Kaplama Uygulama Aşamaları

1 – Zemin Hazırlığı

Epoksi zemin kaplama uygulamasının en önemli aşaması zemin hazırlığıdır. Zemin hazırlığı kapsamında öncelikle, yüzeyler bilyalama (shot blasting), zımparalama veya benzeri mekanik yöntemler ile aşındırılarak çimento şerbeti, yağ, kir vb. olumsuzlukların önüne geçilir.

Mekanik aşındırma işlemini takiben yüzeyde ortaya çıkan çatlak, çukur ve beton kırıkları geometrik olarak düzgün hale getirildikten sonra epoksi mortar tamir harcı ile doldurularak beton bütünlüğü sağlanır.

Yapılan tamiratların tam kuruma süresini bekledikten sonra epoksi astar uygulamasına geçilir.

2- Epoksi Astar Uygulaması

Yüzey hazırlığı iyi bir şekilde tamamlanmış yüzeylere epoksi astar ve kuvars kumu karışımı mala ile uygulanır. Epoksi astar katı henüz taze iken üzerine örtücü olacak şekilde kuvars kumu serpilir ve tam kuruması beklenir. Bu süre ortalama 24 saattir. (Bekleme süresi sıcak havalarda kısalabilir, soğuk havalarda uzayabilir)

Astar katı kuruma süresi sonunda tam yapışmayan kuvars kumu endüstriyel vakumlama ile yüzeyden alınarak ara kat epoksi self leveling uygulamasına hazır hale getirilir.

3- Self Leveling Ara Kat Uygulaması

Renkli self leveling epoksi zemin kaplama reçinesi ve kuvars kumu karışımı hazırlanarak yüzeye tarak mala ile uygulanır ve tam kurumaya bırakılır.

Tam kuruma sağlayan epoksi zemin kaplama ara katı mekanik yöntemler ile hafif şekilde silinerek son kat epoksi self leveling zemin kaplama uygulamasına hazır hale getirilir.

4- Self Leveling Son Kat Uygulaması

Renkli, kendiliğinden yayılan epoksi self leveling reçinesi ve kuvars kumu belli oranlarda karıştırılarak yüzeye ayarlı mastar veya tarak mala ile homojen kalınlık oluşturacak şekilde yayılır ve kirpi rulo ile havası alınır.

Uygulama yapılan yüzeyler 24 saat boyunca tam kuruma için bekletilir. Bu süreden sonra ilk 4 gün kontrollü olmak üzere hafif yaya kullanımına 7 gün sonra ise araç trafiğine izin verilir.

Dr. Epoksi olarak uzman ekibimiz ile size uygun profesyonel çözümler sunuyor ve uygulamaya geçiriyoruz. Sonrasında da düzenli olarak yaptığımız kontroller ile self leveling zemin kaplama sistemini uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmanıza olanak sağlıyoruz.

self-leveling-epoksi-zemin-kaplama-02

Self Leveling Zemin Kaplama Fiyatları

En çok tercih edilen self leveling epoksi uygulaması ile alakalı fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  WordPress Uzmanı: Buğra Yazar

  Adres:

  İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No: 18 Kutay İş Merkezi B Blok K: 4 Ataşehir/İstanbul

  Telefon:

  +90 532 153 59 79

  E-Posta

  info@drepoksi.com

  Call Now Button