Polyester – Vinil Ester Kaplama

Polyester – Vinil Ester Kaplama

Polyester Vinil Ester kaplama üstün nitelikli kaplama ürünleri arasına girmektedir.  Bu kaplamalar yüksek mekanik değerlere sahip ürünlerdir.

Cam, elyaf keçe gibi taşıyıcı bir matris polyester ile kimyasal reaksiyonu sağlanarak ortaya çıkarılan yüksek performans niteliğine sahip olan polyester vinil ester kaplama yüksek kimyasal ve ısıl dayanıma sahiptir.

Firmamız bu kaplamayı kusursuz bir şekilde uygulayarak müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktadır. Polyester Vinil Ester Kaplama özelliklerinin yanı sıra bazı riskleri bulunmaktadır.

Bunlar kimyasal esaslı malzemeler oldukları için uygulama sırasında salınım yapan buharlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle uygulama yaparken profesyonellik gerektiren kabiliyete sahip olmak şarttır.

Bu ürün uygulaması yaparken meydana gelen buharlar baş dönmesi, baş ağrısı, iştahsızlık ve kusma gibi birçok etkiye yol açmaktadır. Bu nedenle Polyester Vinil Ester kaplamalar koruyucu ekipmanlar ile ve de gerekli önlemler alınarak uygulama işlemi yapılmalıdır.

Polyester Vinil Ester Kullanım Alanları

 • Kimyasal madde tank ve boruları
 • Asit depo ve tankları
 • Kataforez tankları
 • Asit havuz ve kazanları
 • Elektroliz kapları
 • Boru, petrokimya endüstrisi
 • Deniz araçları
 • Polyester vinil ester beton yer kaplaması
 • Çatı olukları
 • Su havuzları
 • Su depoları
 • Zeminler

Polyester Vinil Ester Uygulamalar Hakkında

Polyester vinil ester kaplamalar yapılırken özellikle havasız depo tank ve derin kuyularda çalışırken destek alınmalıdır.  Aspiratör eklemeleri ile ortam havalandırarak çalışılmalıdır.

Uygun gaz maskelerinin yanı sıra uygun koruyucu elbiseler ve eldivenlerin giyinilmesi şarttır. Belirli aralıklarda çalışıldıktan sonra mola vererek bölgesel uzaklaşma sağlanmalıdır. Ayrıca bölgeyi belirli aralıklarda havalandırarak ortaya çıkan kimyasal koku mutlaka dağıtılmalıdır.

Özellikle zımparalama, pürüzsüzleştirme işlemlerinde oluşan tozdan uygulama yapan kişi korunmalıdır.

Firmamız bu uygulamaları yaparken son derece profesyoneldir. Hiçbir soruna neden olmadan uygulamayı başarılı bir şekilde sürdürür.

Polyester vinil ester kaplamaların özelliklerinden birisi de uygulandığı alanı mekanik ve kşmyasal olarak aşınmaya son derece dayanımlı bir hale getirmesidir. Ancak uygulamanın kusursuz olması için kullanılan malzemenin de birinci sınıf olması şartıyla bu özellik sağlanmış olur.

Polyester Vinil Ester Kaplama Uygulaması

Kaplanacak alanlar mekanik yöntemler (flex zımparalar) ile silinerek SA 2½ kalitesinde yüzeyler elde edilir.

Yüzey hazırlığı yapılan alanlarda hassas temizlik yapılır ve ayırıcı özellik taşıyacak tüm toz vs. artıklar yüzeyden uzaklaştırılır.

Yeterli temizlik yapıldıktan sonra yüzeyler solvent esaslı epoxy astar ile astarlanır.

Yapılacak astar uygulaması ortalamasının 40 mikron olmasına önem gösterilir.

Bozuk bölgeler vinil ester reçine ile hazırlanan vinyl ester macun ile macunlanarak tesviye edilir ve yeterli kuruma süresini bekledikten sonra kaplama uygulamsına başlanır.

Yapılacak kaplama şu sıra ile gerçekleşir;

1.Kat   : 450 gr/m2 Cam elyaf keçe

Vinil ester reçine ile işleme ve doyurma

 1. Kat : 300 kg/ m2 Cam elyaf örgü

Vinil ester reçine ile işleme ve doyurma

 1. Kat : 450 gr/m2 Cam elyaf keçe

Vinil ester reçine ile işleme ve doyurma

 1. kat :Vinil ester reçine (jelcoat olarak)

Tüm uygulama kademeleri vinil ester reçine ile lamine edilir.

Tüm uygulama kademeleri, kuruduktan sonra flex zımpara ile zımparalanarak bir sonraki kademenin tutunması sağlanacak uygun yüzeyler elde edilir.

Uygulama kademelerini takiben 7 gün kimyasal reaksiyon süresi için beklenir. Bu süre içerisinde her türlü sıvı ve kimyasal ile teması engellenmelidir.

Polyester - Vinil Ester Kaplama

Polyester Vinil Ester Kaplama Malzemesinin Kullanımı

Polyester vinil ester kaplamalar endüstri ve sanayi de dayanıklı olması istenen birçok alanda kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarının yanı sıra inşaat sektöründe su yalıtımı istenilen teras çatı ve havuzlara uygulanır.

Firmamıza bu uygulamayı yaptırma amacıyla gelen müşterilerimizin isteklerini kusursuz ve sorunsuz bir şekilde yerine getiriyoruz. Ayrıca polyester vinil ester kaplamaları yönetmeliklere uygun bir şekilde uyguluyoruz. Uygulama için gerekli iş güvenliği önlemini alıyoruz.

Böylece herhangi bir sorun yaşamadan işleminin tamamlanmasını sağlamaktayız. Özenle uygulanan bu kaplamalar kişiler tarafından uzun yıllar boyunca kolaylıkla kullanılabilir.

Polyester Vinil Ester Kaplamalar Endüstri Alanında Kullanılması

Polyester vinil ester kaplamalar birçok alanda kullanıldığı gibi endüstriyel alanlarda da kullanılmaktadır.  Endüstriyel alanda kullanılan bu ürünler genellikle kimyasal işlem yapılan havuzlarda ve tanklarda tercih edilmektedir.  Endüstriyel havuzların yapımında ki kompozitler ve benzeri gibi seçeneklere göre çeşitli avantajlar nedeniyle tercih edilmektedir.

Tanklarda ise sirke, şarap ve benzeri depolama dinlendirme ihtiyaçlarını karşılayan kompozit tanklar kullanılır. Endüstriyel alanda kullanılan bu ürünler işi kolaylaştırdığı için sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca polyester vinil ester, pürüzsüz jel kot iç yüzeyleri ile kolay işleme avantajları sağlamaktadır.

Firma Olarak Uygulama Alanlarımız

Polyester Vinil Ester uygulamamız son derece kusursuz ve harika işçiliğe sahiptir. Bizi tercih eden müşterilerimize uygulamadaki kusursuzluğumuz sayesinde uzun ve konforlu kullanım sağlamaktayız.

Uygulama yaparken tüm tedbirleri alarak yönetmeliklere uygun şekilde işimizi yapmaktayız. Bulunduğumuz alanda gerek diğer kişileri gerekse kendi güvenliğimiz için tüm tedbirleri alıyoruz

Polyester – Vinil Ester Kaplama Fiyatları

Polyester vinil ester zemin kaplama uygulaması ile alakalı fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

  WordPress Uzmanı: Buğra Yazar

  Adres:

  İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No: 18 Kutay İş Merkezi B Blok K: 4 Ataşehir/İstanbul

  Telefon:

  +90 532 153 59 79

  E-Posta

  info@drepoksi.com

  Call Now Button