Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, entegre, çiftlik ve ilaç üretim tesisleri gibi endüstri kuruluşunda uygulanan endüstriyel epoksi yer & zemin kaplama sistemleridir. Bu tür işletmelerin zeminlerinde her türlü kimyasal ve fiziksel etkilere karşı dayanıklı olan epoksi esaslı zemin kaplama malzemeleri tercih edilerek kullanım süresi uzatılabilir.

Çevreye ve sağlığa zarar vermeyen bir kaplama malzemesi olan endüstriyel zemin kaplama, özellikle sunduğu geniş renk seçenekleriyle ev ve ofis dekorasyonlarının da vazgeçilmez yer kaplama çeşididir.

Özel olarak formüle edilmiş solventsiz epoksi reçine ve sertleştirici karışımından oluşan bu iki bileşenli kaplama malzemesi, bakteri oluşumunu engellediği için birçok sağlık kuruluşu için en ideal yer kaplama malzemesi olarak da kullanılabilir.

 Endüstriyel Zemin Kaplama Uzmanı: Dr. Epoksi

Endüstriyel Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Son yılların en çözüm odaklı yapı malzemelerinden biri olan epoksi zemin kaplama sistemleri, özellikle ağır sanayi tesislerinde tercih edilmektedir. Dünya genelinde uzun yıllardır kullanılan endüstriyel zemin kaplama malzemeleri, uygulama kolaylığının ve kalitesinin ön plana çıkmasıyla birlikte hem fabrikalarda hem de yaşam alanlarında yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamıştır.

Geniş bir yelpazede uygulama alanı sunan Endüstriyel zemin kaplama malzemelerinin en çok tercih edildiği alanlar şunlardır:

 • Yoğun araç ve işçi trafiğinin olduğu fabrikalarda.
 • Transpalet, forklift gibi iş makinelerinin sık kullanıldığı işletmelerde.
 • Benzin istasyonlarında.
 • Gıda Tesislerinde.
 • İlaç ve tekstil fabrikalarında.
 • Alışveriş merkezlerinde.
 • Hava limanlarında.
 • Giyim ve mobilya atölyelerinde.
 • Okullar, kreşler, yurtlar ve spor salonlarında.
 • Elektrik, otomotiv ve makine fabrika ve servislerinde.
 • Oto parklar, soğuk hava depoları ve hastanelerde.
 • Hijyenin önemli olduğu tesislerde.
 • Estetik ve dekorasyonunun planda olduğu alanlar.

Endüstriyel Zemin Kaplama Avantajları

Endüstriyel zemin kaplama, uygulanacak alana ve uygulama amacına göre farklı sistemler içerir. Dolayısıyla yapılacak olan zemin kaplama işlemleri de farklı tekniklerde uygulanmaktadır. Genel olarak bakıldığında endüstriyel zemin kaplama avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Uygulandığı zeminlerde aşınmalara ve darbelere karşı dayanımı yüksektir.
 • Ağır tüm yüklere karşı yüksek direnç gösterir.
 • Islak ve kuru zeminlerde kayma yapmaz.
 • Kimyasal etkilere karşı mukavemetlidir.
 • Zengin renk ve desen seçeneklerine sahiptir.
 • Anti bakteriyel özelliğe sahiptir.
 • Hem hijyeniktir hem de sağlığa hiçbir zararı yoktur.
 • Zeminlerde tozumaya sebep olmaz.
 • Kolay temizlenebilir özelliktedir.

Endüstriyel Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Endüstriyel zemin kaplama, farklı sistemlerde kullanım avantajı sunar ve hemen hemen her türlü alanda kolayca uygulanabilir. Ancak yapılacak uygulamanın uzman uygulayıcı firmalar tarafından yapılması, en uygun zemin kaplama çeşidinin belirlenmesi açısından önemlidir.

Geleneksel zemin kaplamalardan farklı şekillerde hazırlanan epoksi zemin kaplama sistemleri, uzman firmalar tarafından uygulandığında ortaya muazzam zeminler çıkabilmektedir.

Bu nedenle endüstriyel zemin kaplama işlemleriniz için tercih edeceğiniz firmayı belirlerken ince eleyip sık dokumanız ve sektördeki konumunu iyice araştırmanız gerekir. Böylece hem beklentilerinizi karşılayan işler teslim alabilir hem de uzun yıllar kullanabileceğiniz zeminlere sahip olabilirsiniz.

Epoksi esaslı endüstriyel zemin kaplama uygulamaları, hassas bir işçilik gerektirdiği gibi aynı zamanda sistem ve malzeme seçimi de profesyonellik gerektirir.

Eğer çalışma ofisinizin daha gösterişli ve daha havalı bir yaşam alanına dönüşmesini istiyorsanız tercihinizi epoksi esaslı zemin kaplama çeşitlerinden yana kullanmanızı öneririz.

Epoksi esaslı zemin kaplama sistemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve endüstriyel zemin kaplama malzemeleri hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek istiyorsanız irtibat telefonlarımızdan bize ulaşabilir, size özel avantajlı hizmetlerimiz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Endüstriyel Zemin Kaplama Çeşitleri

Endüstriyel zemin kaplamalar ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih edilecek sistemler bakımından farklılıklar gösterir. Yerinde yapacağımız keşif sonrasında önerebileceğimiz hizmetlerimiz arasında yer alan zemin kaplama çeşitleri şunlardır;

Endüstriyel zemin kaplama hizmetleri;

1- Self Leveling Zemin Kaplama

Self leveling, mekanik ve kimyasal dayanıma sahip, kolay temizlenebilen, hijyenik, pürüzsüz bir son kata sahip zemin kaplama sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

2- Tekstürlü Zemin Kaplama

Tekstürlü kaplama, portakal kabuğu son kat görünümü ile kaymaz desenli, aşınmaya karşı çok dirençli zemin kaplama sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

3- Multilayer Zemin Kaplama

Multilayer kaplama yüksek mekanik ve kimyasal dayanım gereken alanlarda güvenle tercih edilen düz ve pürüzlü son kat bitiş alternatifli zemin kaplama sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

4- Antistatik Zemin Kaplama

Antistatik kaplama, çalışma ortamında oluşan yoğun elektrik yükünü kendi üzerine çekerek güvenli çalışma ortamı sağlayan zemin kaplama sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

5- Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan kaplama, yüksek mekanik ve darbe dayanımı olan, çatlak köprüleme kapasitesine sahip, vibrasyona maruz kalan alanlarda da kullanılabilen dekoratif görünüm de sağlayan zemin kaplama sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

6- Epoksi Mortar Zemin Kaplama

Ağır yük koşullarına dayanımlı, aşınma ve darbe mukavemeti son derece yüksek zemin kaplama sistemidir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçilecek en uygun endüstriyel zemin kaplama sistemi mühendislik yaklaşımı gerektirmektedir. Doğru kaplama sistem seçimi uzun yıllar sorunsuz kullanımınız bakımından büyük önem taşımaktadır. Endüstriyel zemin kaplama sistemlerinde 15 yılı aşkın süredir verdiğimiz mühendislik hizmeti ihtiyaçlarınız doğrultusunda zemin kaplama sistem seçiminize ışık tutacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçilecek en uygun endüstriyel zemin kaplama sistemi mühendislik yaklaşımı gerektirmektedir. Doğru kaplama sistem seçimi uzun yıllar sorunsuz kullanımınız bakımından büyük önem taşımaktadır.

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Endüstriyel epoksi zemin kaplama fiyatları araştırırken 15 yılı aşkın süredir verdiğimiz mühendislik hizmeti ihtiyaçlarınız doğrultusunda zemin kaplama sistem seçiminize ışık tutacaktır. Sektörde lider konumda olan firmamızın yaptığı başarılı endüstriyel zemin kaplama uygulamalarını referanslarımızdan inceleyebilir, garantili ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WordPress Uzmanı: Buğra Yazar

  Adres:

  İçerenköy Mah. Değirmenyolu Cad. No: 18 Kutay İş Merkezi B Blok K: 4 Ataşehir/İstanbul

  Telefon:

  +90 532 153 59 79

  E-Posta

  info@drepoksi.com

  Call Now Button